Jesteś tutaj: auto-jass.pl > Porady > Wycieczka do lasu

Wycieczka do lasu

Wybierając się samochodem na wycieczkę do lasu, musimy pamiętać o prawach, jakie obowiązują w naszym kraju względem poruszania się w przestrzeni leśnej. Inaczej grozi nam wysoki mandat. W Polsce po lesie można się poruszać jedynie po grogach publicznych i państwowych, a także po wyznaczonych i oznaczonych drogach leśnych. Tyle ze strony ustawy o Lasach Państwowych.

Co jednak się dzieje, gdy nie dostosujemy się do przepisów? Niewiedza lub nieprzestrzeganie przepisów grożą nam mandatem wysokości pięciuset złotych. Co więcej – w lesie można się zatrzymywać jedynie w przeznaczonych do tego zatoczkach, które są przeznaczone do użytku publicznego.

Zakazy te nie dotyczą osób pracujących w lasach, a także tych, których własnością są grunty rolne w okolicy lasów, funkcjonariuszy straży granicznej i pożarnej, właścicieli terenów leśnych oraz funkcjonariuszy pogotowia ratunkowego. Do osób zwolnionych z przestrzegania tych przepisów prawo zwalnia również osoby niepełnosprawne, poruszające się samochodami przystosowanymi do ich potrzeb.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.