Jesteś tutaj: auto-jass.pl > Nowoczesne samochody > Tanie auto?

Tanie auto?

Czy opłaca się dziś oszczędzać przy zakupie swojego osobistego środka komunikacji? Czy kupując tanio, kupujemy bezpieczny produkt? Tak zadane pytanie może nas nakierować na właściwe odpowiedzi… Nie będzie dla nas zaskoczeniem, że tanie nie zawsze znaczy dobre. A co więcej – zazwyczaj znaczy po prostu kiepskie.

Na indyjskim rynku organizacja Baharat NCAP zorganizowała testy zderzeniowe dwóch lokalnych i bardzo tanich samochodów, a mianowicie Datsuna Go i Maruti Suzuki Swift. Wyników możemy się oczywiście domyślić… Nie były one nawet złe, były po prostu tragiczne. Indyjski tester samochodów nie przyznał tym pojazdom nawet jednej gwiazdki w zakresie bezpieczeństwa. A do osiągnięcia było pięć.

Cóż, te indyjskie testy mogą dać nam do myślenia nawet tu, w Europie. Ewidentnie pokazują, że oszczędzanie na bezpieczeństwie może kosztować nas nie tylko duże pieniądze wydane na kolejny samochód, ale nawet może kosztować życie. Warto więc zadbać o to, by jeździć bezpiecznie i nie musieć obawiać się o swoje życie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.