Jesteś tutaj: auto-jass.pl > Inne > Skrzyżowania na parkingu

Skrzyżowania na parkingu

Wraz ze wzrostem liczby wszelkiej maści supermarketów, hipermarketów czy centrów handlowych, zmuszeni jesteśmy do poruszania się po ich wielkich parkingach. Poruszając się po nich można zauważyć brak znajomości przepisów u wielu kierowców. Sądzą oni, że wjeżdżając na drogę wewnętrzną, obowiązują na nich inne zasady, niż na pozostałych drogach.

Jedną z takich zasad, której nieprzestrzeganie może nas sporo kosztować, na której chcę się skupić, to ustąpienie uczestnikowi ruchu nadjeżdżającego z prawej strony. Prawie wszystkie skrzyżowania na drogach parkingowych jest równorzędna, a co za tym idzie, obowiązuje na nich tak zwana „zasada prawej ręki”, czyli ustępujemy pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony. Jeśli natrafimy na „cwaniaka”, który czai się na odszkodowanie, możemy być pewni, że nie ustąpi nam pierwszeństwa, gdy zbliżamy się z jego lewej strony, tak jak robi to zdecydowana większość kierujących.

Zapamiętajmy, jadąc po takich drogach na wprost nie mamy zawsze i obligatoryjnie pierwszeństwa przejazdu, musimy ustąpić tym z prawej, o ile znaki nie stanowią inaczej.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.