Jesteś tutaj: auto-jass.pl > Porady motoryzacyjne > Które pojazdy warto kupić jesienią?

Które pojazdy warto kupić jesienią?

Jest wiele produktów które kupione w odpowiednim okresie możemy  dostać o wiele taniej. Najczęściej spotykanym przykładem jest tutaj odzież, przykładowo wiosną znajdziemy najwięcej wyprzedaży na buty i kurtki zimowe. Na ich przydatność poczekamy kilka miesięcy, ale na pewno wiele zaoszczędzimy. Analogicznie jest na rynku motoryzacyjnym, gdzie także możemy wiele zaoszczędzić kupując pewne modele w odpowiednim okresie.

Przykładowo jesień to doskonały moment na zakup kabrioletu, skutera czy też motocykla. Na te samochody właśnie skończył się sezon, większe zainteresowanie na nie powróci dopiero za blisko pół roku; często więc sprzedawcy na jesień obniżają ceny by znaleźć klienta. Latem na pewno ceny wzrosną natomiast wraz ze zwiększeniem zainteresowania. Także jednoślady na jesień są rzadziej sprzedawane, wiadomo wszak, iż taki motocykl czy też skuter będzie musiał spędzić w garażu później dobrych kilka miesięcy. Dla cierpliwych to jednak doskonała okazja by zaoszczędzić nie małą kwotę, którą potem można przeznaczyć na usprawnienie motocykla. Odwrotnie natomiast jest z samochodami z napędem na cztery koła; auta 4×4 budzą większe zainteresowanie tuż przed zimą, późną jesienią. Jeśli kupimy je po trudnym sezonie warunków atmosferycznych również mamy większe szanse na dobre okazje cenowe.

 

Jak jeździć w gęstej mgle?

Gęsta mgła to prawdziwe wyzwanie nawet dla kierowców z długim stażem. Nie zdarza się często, co jednocześnie sprawia, iż gdy tylko nastanie jest jeszcze niebezpieczniejsza: praktycznie nikt nie ma zbyt wielkiego doświadczenia odnośnie bezpiecznej jazdy w takich warunkach. Zdjęcie nogi z gazu oraz większa ostrożność wykonywania wszelkich manewrów to oczywiste metody na poprawienie swoich szans podczas mgły, jakie są inne porady które możemy zastosować?

Jednym z poważnych i często popełnianych błędów jest praca światłami. Wielu kierowców włącza w przypadku mgły najmocniejsze światła, długie drogowe. Otóż efekt będzie odwrotny od zamierzonego, bowiem przed nami stworzy się niejako „ściana” oślepiające światła. Nie przypadkowo samochody mają światła przeciwmgłowe, po prostu zwykłe nie będą dobrze działać w tych dość ekstremalnych warunkach. Również innym elementem który jest praktycznie nie praktykowany, a nakazany nawet prawnie jest ten o sygnałach dźwiękowych w trakcie mgły. Jadąc we mgle poza obszarem zabudowanym w świetle prawa w przypadku omijania i wyprzedzania powinniśmy dawać sygnały dźwiękowe; krótkotrwałe i regularne. Sytuacja praktycznie niespotykana w naszych warunkach, aczkolwiek faktycznie łatwo sobie wyobrazić jak może być przydatna i od razu poprawić ostrożność innych użytkowników drogi jeśli tylko zostanie wprowadzona w życiu. Bynajmniej nie wahajmy się jej wykorzystać gdy staniemy w takiej sytuacji, może bowiem ona nam lub innym użytkownikom drogi uratować życie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.