Jesteś tutaj: auto-jass.pl > Inne > Jazda na suwak

Jazda na suwak

Ostatnimi czasy strony internetowe z filmami zalewane są nagraniami z kamer samochodowych, na których widać karygodne zachowanie w czasie jazdy w korku. Możemy zobaczyć jak kierujący jadący w korku zajeżdżają drogę kierującym jadącym przepisowo wolnym pasem, który będzie się kończyć za jakiś czas.

W takich sytuacjach, gdy jeden pas jest już zablokowany, a drugi jest wolny, pojazdy powinny się ustawić na obu pasach, i opuszczać zwężoną część drogi na tak zwany „suwak”, czyli puszczam samochód jadący kończącym się pasem, sam jadę za nim, a za mnie wjeżdża kolejny kierujący jadący po „znikającym” pasie. I tak do rozładowania korku.

Plusów takiej jazdy jest kilka, jednak najlepiej przemawiającym do wyobraźni jest fakt długości ewentualnego korka. przyjmijmy że każdy pojazd zajmuje 5 metrów (długość pojazdu + przestrzeń za i przed nim). 100 pojazdów jeden za drugim to korek długości 500 metrów. Tyle samo pojazdów zajmujących tyle samo metrów ustawionych w dwóch rzędach obok siebie to zaledwie 250 metrów. W mieście różnica niebotyczna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.