Jesteś tutaj: auto-jass.pl > Inne > Branża motoryzacyjna w Polsce

Branża motoryzacyjna w Polsce

Według danych European Automobile Manufacturer’s Association w Polsce sprzedano dwieście trzynaście tysięcy nowych samochodów, a to dane tylko dziewięciu miesięcy 2014 roku. Jest to sprzedaż większa od zeszłorocznej w tym samym okresie. Wraz ze sprzedażą wzrósł rynek kredytów samochodowych, a z racji tego, że głównym rynkiem zbytu nowych aut są nadal firmy, bardzo dobre wyniki widać w branży leasingowej.

Pomimo wzrastającej koniunktury, na tle innych państw Europejskich wypadamy blado. Szacuje się, że rynek Polski jest w stanie kupić w roku około miliona nowych samochodów. Z 300 tysiącami, jakie Polski konsument kupuje w roku, jesteśmy w ogonie. W podobnym okresie na przykład we Francji sprzedano ponad milion samochodów, a w Niemczech ponad dwa miliony.

Sprzedawcy w Polsce są jednak dobrej myśli, ponieważ rynek ciągle się rozwija. Dzięki firmom, kupującym 70% nowych samochodów w naszym kraju, prognozy mówią o tendencji wzrostowej sprzedaży. Do poprawy przyczyniła się też atrakcyjna zasada podatkowa przy zakupie samochodów z kratką.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.